2012


Informacje o Torchlight II

Funkcje i właściwości gry

Na razie informacji jest jak na lekarstwo, poniżej prezentuję tłumaczenia oficjalnych materiałów:

Wstęp

Torchlight II posiada grafikę i tekstury w unikalnym stylu. Korzysta z wpływów ręcznego rysunku i animacji. Design gry pozostał taki sam jak w oryginalnym Torchlight. Autorzy mówią, że celują swoją grą w szeroko rozumiane "starsze dzieci, ale tak naprawdę gra będzie dobra dla każdego dziecka siedzącego w dorosłym" ;)

Torchlight 2 screenshot

Tryb co-op

Najbardziej fascynującą nową funkcją Torchlight 2 jest tryb gry wieloosobowej, czyli multiplayer. Będzie można grać z przyjaciółmi, i korzystać z bezpłatnej usługi peer-to-peer. Gracze o podobnych poziomach i zadaniach będą mogli łatwo się odnaleźć i uczestniczyć w sieciowej rozgrywce.

Losowo generowane, rozległe tereny oraz złowieszcze podziemia. Losowe instancje i jaskinie. Wiele nowych rodzajów potworów oraz przeciwników. Niekończące się możliwości losowo generowanych przedmiotów oraz wiele zadań. Gracze wędrując przez niebezpieczne Overworld, doświadczą nowych warunków pogodowych, eventów zależnych od pory dnia oraz bogatą i ciekawą historię prowadzącą przez grę.

Opis funkcji

Multi-player
Zagraj z przyjaciółmi przez sieć lokalną lub przez Internet. Darmowy system peer-to-peer pozwala poznać nowych przyjaciół do ekscytującej gry co-op.

Modyfikowalne postacie
Gracze mogą tworzyć i dostosować postać według własnych upodobań. Do wyboru cztery klasy oraz towarzysze w postaci zwierząt (pet). Poprzez wybory poczynając od kosmetycznych, poprzez, klasy, płeć, umiejętności oraz przedmioty każda postać będzie unikalna i dostosowana do potrzeb każdego gracza.

Modowanie
Wraz z wydaniem Torchlight II ukaże się nowa wersja TochED – edytora do gry. Gracze będą mieli możliwość tworzenia własnych modów, dodając jeszcze więcej zawartości do świata gry. Ty i twoi znajomi będziecie mogli pobrać tego samego moda i bawić się razem.

Nowy interfejs użytkownika
Torchlight II oferuje zupełnie nowy, udoskonalony interfejs użytkownika, mający na celu łatwiejsze niż kiedykolwiek granie.

Obszary Overworld
Torchlight II oferuje nowe, losowo generowane obszary Overworld. Nowe warunki pogodowe, zmienne pory dnia oraz losowe eventy zapewniają jeszcze więcej zabawy.

Losowo generowane podziemia
Podziemia są za każdym razem losowo generowane. Zawsze czekają Cię nowe losowe zdarzenia, nagrody oraz niebezpieczeństwa.

System Retirement
Gdy Twoja postać zostanie wystarczająco silna, może przejść na "emeryturę" i dać konkretne korzyści i profity dla nowej postaci.

Zwierzęta
Gracz może wybrać towarzyszące mu zwierzę. Zwierzęta zdobywają poziomy wraz z graczem, pomagają w walce, uczą się czarów, noszą przedmioty itp.

Wędkarstwo
Wędkarstwo wraca w sequelu. Gracze mogą zrobić sobie przerwę od głównej rozgrywki i zobaczyć, co mogą złapać. Ryby mogą dać unikalne korzyści graczowi oraz jego zwierzęciu. Również dodatkowe nagrody mogą zostać odkryte.