2012

Witam na pierwszej i największej polskiej stronie o nadchodzącej grze Torchlight 2. Przygotowywana przez ludzi pracujących wcześniej w Blizzardzie przy Diablo, a teraz w Runic Games, Torchlight II zapowiada się jako bardzo obiecujący hack&slash z możliwością rozgrywki wieloosobowej.


Aktualizacja oficjalnej strony TL2 - Potwory

Data: 9 kwietnia 2011

Komentarze (4)

Nareszcie coś się ruszyło w związku z Torchlight II. Na oficjalnej stronie twórcy napisali, że co tydzień, aż do targów E3, czyli do 7 czerwca, będą powoli odkrywać sekrety nadchodzącej gry. Właśnie pojawiły się concept arty oraz historie sześciu potworów. Po opis i więcej artów zapraszam do nowo powstałego działu – Potwory z Torchlight 2.

Potwór z Torchlight II. Potwór z Torchlight II. Potwór z Torchlight II.


Mini aktualizacja na oficjalnej stronie Torchlight 2

Data: 30 grudnia 2010

Komentarze (2)

Oficjalna strona Torchlight 2 jest bardzo symboliczna. Jest tam opisanych kilka właściwości gry i nic więcej. Chwilę przed świętami doczekała się aktualizacji. Zamieszczono tam kartkę świąteczną widoczną poniżej.

Torchlight 2 - Kartka Świąteczna - Bandit XMas.

Jak sugeruje nazwa pliku z kartką – BanditXMas.jpg – są to świąteczne pozdrowienia od bandytów. Będą to jedni z naszych przeciwników w grze. Na obrazku widać ich w różnych strojach i z różnym orężem, co sugeruje, że będzie wiele wariacji tych samych postaci.

To tyle na dziś, pozostaje mi życzyć Wam szczęśliwego Nowego Roku, wysokich poziomów i mnóstwo expa. I oczywiście życzę, nie tylko Wam, ale i sobie ;) aby Torchlight 2 wyszedł jak najszybciej.


Nowe concepty arty, animacje postaci oraz wywiad z designerami

Data: 15 grudnia 2010

Komentarze (5)

Na stronie www.runicgamesfansite.com pojawił się ogromny wywiad z designerami świata i postaci z Torchlight 2. Jest tam zupełnie nowy i wcześniej nie pokazywany koncept Outlandera oraz Railmana.

Torchlight 2 concept art - Outlander i Railman.

Pokazano również dwa kilku sekundowe filmiki ukazujące różną animację postaci w zależności od trzymanego oręża. Zmontowałem je w całość, możecie to obejrzeć w dziale Oficjalne filmy z Torchlight 2.

Wracając jeszcze do samego wywiadu, zrobiłem mocno skrócone tłumaczenie najciekawszych informacji. Zapraszam do przeczytania w nowo powstałym dziale Wywiady - Art interview.


Nowy concept art z Torchlight 2 - Bear General

Data: 5 października 2010

Komentarze (2)

Ostatnio w świecie nowości z gry Torchlight 2 zbyt dużo się nie dzieje. Autorzy udzielają sporo wywiadów, ale zasadniczo we wszystkich mówią, to co już wiadomo. Będzie multiplayer, będzie kilka miast i tereny między nimi, a nie tylko lochy i jedno miasto jak to miało miejsce w przypadku jedynki.

Torchlight 2 concept art - Bear General.

Ale mam dobre wieści i konkretną nowość. Pojawił się nowy concept art. Przedstawia on Bear General. Będzie to prawdopodobnie boss znanych już z wcześniejszych rysunków koncepcyjnych "miśków".


Gameplay movie, targi PAX oraz kilka innych nowości

Data: 9 września 2010

Komentarze (7)

Do działu Filmy z targów gamescom 2010 trafił jeszcze jeden film z gry kręcony kamerą, tym razem z polskim komentarzem.

Z pozostałych nowości - Torchlight 2 był pokazywany na targach PAX kilka dni temu. Można było zagrać tam w tą samą pre-alpha wersję gry, co na wcześniejszych targach gamescom. Postaram się wrzucić trochę zdjęć i filmów z tego eventu w niedługim czasie. W chwili obecnej tłumaczę kilka wywiadów z twórcami TL2, dzięki którym dowiecie się więcej o nadchodzącym hicie :)

Runic Games na ich oficjalnym Twitterze ogłosiło iż Matt Uelmen skończył już nagrywać nową muzykę dla Torchlight 2. Dodali, że nowy trailer będzie oczywiście ją zawierał. Niestety ukaże się dopiero w 2011.

Na koniec ciekawostka, Max Schaefer - CEO w Runic Games, pół żartem, pól serio, powiedział w wywiadzie dla joystiq.com, że trzecia część Torchlighta ma szansę wyjść przed Diablo 3. Schaefer jako były pracownik Blizzarda doskonale wie, jak wygląda tam praca. Każda gra musi wyjść idealnie dopieszczona i "epicka". Blizzard nie może sobie pozwolić na szybkie zrobienie gry, jak Torchlight 1. Dlatego być może TL3 wyjdzie przed D3. Przypomnę jeszcze, ze trzecia odsłona gry to będzie MMO.

Zobacz poprzednie nowości »